Vznik chovatelské stanice Bayetty, aneb jak to celé začalo …
Hana Bednářová
Stacks Image 91


Manžela jsem přemlouvala dlouhé 3 roky, abychom si pořídili pejska. On byl ale neústupný. V létě roku 2011 jsme potkali na chatě člověka, který je majitelem fenky maďarského ohaře. Fenečka se mu strašně zalíbila. Jak vizuálně, tak svou povahou. Nejvíce nás oba uchvátila její opatrnost v přítomnosti dětí. V tu chvíli jsem začala přemýšlet, jak ho umluvit, abychom si pořídili svého čtyřnohého mazlíčka.

Když se mi podařilo ho zlomit, probírali jsme zda psa či fenku s PP nebo bez PP. Dospěli jsem k závěru, že fenka bude drobnější a lepší bude s PP ohledně genetických predispozic. Cílem bylo také vytvoření společného zájmu, jelikož budeme chodit na společné procházky atd.
Kontaktovali jsme
Dagmar Munžilovou a Chovnou stanici Bertoni Prague na jejíchž stránkách jsme se dočetli o plánovaných štěňátkách.
Při první návštěvě jsme měli čest poznat psí mámu "Bertičku" Bertha z Tišnovských revírů a její povahu. Dáša nás informovala v základu o chovu MOK.
Od té doby jsme se těšili na štěňátka a následný výběr naší fenečky.
Původně jsme pro ni měli vybrané jméno Roxi, ale jak nám chovatelka sdělila papírové jméno Babetta a nám se natolik zalíbilo, že jsme neměnili.
Když jsme si jeli vybrat naše psí miminko, měli jsme na výběr ze dvou holčiček. Babettka, jak se měla jmenovat naše slečna, nás okouzlila při první minutě. Od počátku se k nám měla. Byla to průzkumnice a nakonec manželovi usnula v klíně, čímž si nás absolutně dostala :-)
 Opakovaně jsme se byli dívat a ujišťovat se, že bude opravdu naše :-)
Přípravy na den „D“ byli velké. Rozmýšleli jsme, zda máme vše potřebné.
8. 1. 2012 jsme vyrazili směr
Chovatelská stanice Bertoni Prague pro naší zrzavou parťačku.
Po pár dnech strávených s Babettkou jsme se rozhodli pro výstavní a loveckou kariéru.

Babetta je již chovnou všestrannou fenou a její první štěňátka se narodila pod záštitou CHS Bertoni Prague. Z tohoto vrhu jsme si nechali fenečku Ettu a tak jsme se rozhodli založit chovatelskou stanici.
Věříme, že Babetta Bertoni Prague a Etta Bertoni Prague alias Yetty budou pevnými pilíři pro naši chovatelskou stanici
BAYETTY, která vznikla 22. 2. 2016.